•• Nová, obří budova...k čemu že?... ••

22. prosince 2010 v 10:45 | Sapfo•• |  •• Svět zahalený v penězích ••


Čerpáno ze stránek 21. století

Ach ano, "nádhera". Při pohledu na novou technologii se mi rozplývají zraky a též i nervy. Krucinál lidi, uvědomujete si kde za 20 let budem? Zda, né-li dříve?

Další prosperující budova.A k čemu?...Ach ano ... Nákupní centrum nutno podotknout, mekáče a KFC rychlovky, restaurace a nějaký ten zabudovaný hotel, satelitní vížka. Samozřejmě nechybí předražené, luxusní bytečky pro lidi, kteří o peníze nemají starost. Závist? Ne, pozastavuji se a žasnu nad tím, jak to lidstvo hloupne. .Kde budou za pár let pole, orná půda? Je fajn mít luxusní budovu a spousty hypermarketů. Dojdu si nakoupit do supermarketu. Nemluvím jen o budovách a mrakodrapech téměř nulového využití, ale chci vám přiblížit ten fakt, že skutečně lidé do budoucna nepřemýšlí. Postavý hromadu budov, města se zvětšují atd. atd. ale mi nebudeme mít co v obchodech nakupovat. Polí je míň a jednou to bude cennější než-li zlato. jistě že, páč si vemte kolik států se dá obdělávat. Stavte dálnice, jejich málo. Vrážejte peníze do nemožných a bezvýznamných věcí. Pak ať se ale nikdo nedivý, že není ku příkladu na to, platit lékaře. Míchám sice teď Londýn s Čechama, ale tohle se děje všude. Berme totiž lidstvo jako celek a né podle toho, kdo kde žije. Konec konců jsme na stejné lodi...

21. STOLETÍ - ČLÁNEK Zbrusu nová perla města na Temži Zbrusu nová perla města na Temži

"Architekt, který se nedomnívá, že by mohl změnit svět, je kandidátem na sebevraždu. Je to nezbytná utopie, která patří k této profesi." To jsou slova jednoho z nejproslulejších architektů současnosti Renza Piana. Právě pod jeho taktovkou roste v Londýně mrakodrap, který se po svém dokončení stane jednou z nejvyšších budov starého kontinentu.
V současnosti patří primát evropské nejvyšší stavby moskevskému The City of Capitals, jehož výška dosahuje 301 metrů. Londýnská stavba je však ještě o 5 metrů vyšší. Architektonicky nepříliš zajímavá londýnská čtvrť Southwark tak získá svou dominantu v podobě obří jehly, nazvané Shard London Bridge. Přesto se však netradiční londýnská budova nejvyšší stavbou Evropy nestane, protože v té době už se otevře moskevská Mercury City. Ta se má tyčit do výšky 365 metrů.

1)V nejvyšším bodě dosáhne Shard London Bridge výšky 306 metrů. Bude tak téměř pětkrát vyšší než rozhledna na pražském Petříně.
2)Stavba, která obsáhne 87 poschodí, by měla být hotová v roce 2012.
3)V nejvyšších patrech bude veřejná vyhlídka a technické zázemí budovy.
4)Budova bude oblečena do extra bílého skla, které bude odrážet oblohu daleko více než tradiční mrakodrapy. V závislosti na počasí se občas stane, že horní patra pozorovateli zmizí.
5)Budovou bude svištět 39 výtahů, 11 z nich budou dvoupatrové zdviže.
6)Patra 53 až 65 jsou vyhrazena soukromým bytům. Nájemníci budou mít před sebou celý Londýn jak dlani.
7)V 52 poschodí projekt počítá s lázněmi
8)Mezi patry 31 až 50 budou umístěny hotelové pokoje
9)V poschodích 31 až 33 člověk hlady trpět nebude. Právě zde své místo najdou různá restaurační zařízení.
10) Dolní část budovy je vyhrazena administrativním účelům
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dimmity Dimmity | Web | 3. března 2011 v 18:58 | Reagovat

Ach, ano. To je přesně to, co teď svět potřebuje. Naťukla jsi to správně - obejdeme se více bez zemědělce nebo bez komerčních přísavek?
Peníze proudí špatnými směry, přežijí svět, ale nejdříve přežijí poctivé lidi.
Co se ale toho týče, je skoro škoda o tom mluvit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Nezapomínejte, že profesionálové postavili Titanic, amatéři Noemovu Archu.